Dy viktima dhe 38 raste me koronavirus në Kosovë

Dy viktima dhe 38 raste me koronavirus u raportuan të martën në Kosovë.

 

Rastet e reja pozitive rezultuan pas testimit të 3,285 mostrave, bëri të ditur Ministria e Shëndetësisë.

Sipas raportit të saj ditor, në 24 orët e fundit u shëruan 185 pacientë, ndërsa raste aktive mbeten 1,895.

Deri të martën në Kosovë janë dhënë mbi 1.3 milion vaksina kundër koronavirusit.

Mbi 573,000 qytetarë janë të vaksinuar plotësisht.

Aktualisht janë në fuqi masa që kërkojnë dëshmi të vaksinimit ose teste negative kundër koronavirusit për të hyrë në objektet e gastronomisë dhe në institucionet publike dhe private të Kosovës që kanë punë me palë.

Related posts

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

D V

KQZ: 160 kandidatura për zgjedhjet lokale në kundërshtim me ligjin

D V

“U njohën në rrjetet sociale”, “Fqinjët dëgjuan zhurma”, detaje të reja nga vrasja e 18 vjeçares nga Ferizaj

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More