Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Dybala refuzon përsëri të largohet nga Juventusi?

Paulo Dybala thuhet se mund të refuzojë edhe një herë të largohet nga Juventusi nëse klubi nuk i ofron atij një zgjatje të kontratës.

Marrëveshja aktuale e Dybalas me Zonjën e Vjetër skadon në qershor të 2022 dhe La Gazzetta dello Sport konfirmon raportin e Football Italia mbi situatën e kontratës së argjentinasit.

Gjigantët e Serie A i ofruan Dybalas një kontratë të re me 10 milionë euro në vit në verë, por lojtari refuzoi propozimin.

Agjenti i tij Jorge Antun udhëtoi në Itali në tetor, por Bianconerët nuk iu afruan atij kontratën e atëhershme. Antun aktualisht është në Argjentinë, duke pritur një ofertë të re nga klubi.

Sipas La Gazzetta dello Sport, Dybala ka të ngjarë të refuzojë të largohet nga Juventusi në verë nëse klubi nuk i ofron atij një marrëveshje të re.

Nënkryetari i Juventusit, Pavel Nedved pranoi se Zonja e Vjetër po “konsideron çdo mundësi” në treg kur u pyet për të ardhmen e argjentinasit në Torino.

Dybala refuzoi të largohej nga Juventusi për t’u bashkuar me Manchester Unitedin në verën e vitit 2019 kur ai mund të ishte transferuar në Old Trafford në një marrëveshje shkëmbimi me Romelu Lukaku.

Sipas raporteve në Itali, Chelsea dhe Tottenham Hotspur po mbajnë shënime për 27-vjeçarin. /Telegrafi/

Postime të ngjashme

Modric: Anglia është njëra ndër favoritet për “Euro 2020”

Dafina Vidishiqi

Panik tek Venezuela, 5 lojtarë rezultojnë pozitivë me COVID-19 para ndeshjes me Brazilin në Copa America

Dafina Vidishiqi

Bale: Unë kontribuoj edhe kur nuk shënoj, objektivi ynë është të fitojmë ndeshjet

Dafina Vidishiqi

Xhaka është gati për “Euro 2020”, paralajmëron Uellsin

Dafina Vidishiqi

“A është vendi i duhur për mua?” – Mbappe shton spekulimet për të ardhmen e tij te PSG

Dafina Vidishiqi

Italia vazhdon spektaklin, Insigne realizon golin e tretë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...