Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Dyfish është zvogëluar puna e punëtorëve ndërtimor vendor në vendet e huaja

Shkup, 13 nëntor, zhurnal.mk – Në periudhën janar – shtator të këtij viti vlera e tërësishme e punëve ndërtimore të dakorduara në vendet e huaja arrin 200.928.000 denarë, që është për 17 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak.

Siç publikoi sot Enti Shtetëror për Statistikë, në nëntë muajt e parë të vitit operativa ndërtimore nga shteti në vendet e huaja ka kryer punë ndërtimore në vlerë të tërësishme prej 105.330.000 denarë, gjegjësisht për 51,2 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak.

Në periudhën e analizuar punëtorët kanë punuar në Gjermani, Mal të Zi, Bosnja e Hercegovinë, Bullgari, Kosovë dhe Serbi.

Postime të ngjashme

Sela: Ikja e Mijallkovit një skenar i Zaev për të fshehur dënimin e rastit “Mostra”

Bexhet Musliu

Çun Lajçi i reagon edhe me video, Grubit: Turp për ju me fëlliqë emrin tim!

Bexhet Musliu

Joveski: Ka mundësi të ndryshohet masa e paraburgimit shtëpiak

T E

Palmer: Interesat amerikane në Ballkan, të pandryshuara

T E

Mickoski: Do ta mposht koalicionin e krimit

T E

Nikolloski: Është java e katërt që Qeveria nuk mund të mbledhë 61 deputetë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...