Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Dygolësh i Luis Suarezit, Atletico s’e ndal marshimin as në fushën e Eibarit

Atletico e Madrid nuk e ndal marshimin e vetme në krye të La Ligas. “Los Colchoneros” fituan me vështirësi 1-2 në fushën e Eibarit duke siguruar suksesin e gjashtë radhazi të dhe 14 në total në elitën e futbollit spanjoll.

Vendimtar për ekipin e drejtuar nga Diego Simeone Luis Suarez, i cili realizoi të dy golat e “Los Colchoneros”, të parin në minutën e 40-të, i shërbyer nga Llorente, dhe të dytin një minutë para përfundimit të kohës së rregullt me 11-metërsh.

Dygolëshi i ish-sulmuesit të Barcelonës zhvlerësoi finalizimin e Dimitrovic me penallti në minutën e 12-të. Atletico me këtë fitore shkon në kuotën e 44 pikëve, shtatë më shumë se Real Madridi, por me njëndeshje më shumë për të zhvilluar.

Postime të ngjashme

Të ARTAT e Kosovës u drejtohen qytetarëve: Medaljet janë për popullin

D V

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

Publikohen pamje nga fanella e tretë e Chelseat – tifozët e quajnë të shëmtuar dhe një dizajn i tmerrshëm

D V

Olimpiada në Rio punësoi një person, puna e të cilit ishte të shiste prezervativë

D V

Zyrtare: Chiellini rinovon kontratën me Juventusin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...