Agjencia Zhurnal.mk

Dylgjeri: Në 2100 do kemi vetëm kryetar bashkie

Gazetari Ylli Dylgjeri ka komentuar lajmet mbi parashikimin e rënies së popullsisë në vitin 2100. Në një postim në Facebook, Dylgjeri shkruan se me këto ritme të largimit të shqiptarëve nga vendi, në vitin 2010 do të kemi vetëm kryetarë bashkie.

“Prognozat e OKB-së. Sipas projeksioneve të OKB-së Shqipëria po ecën me hapa të sigurtë drejt një popullsie me rreth 500 mijë vetë në 2100-tën…

Koment. Pra, do të kemi vetëm një Bashki në vend, ku Kryetar do jetë Zaho dhe nënkryetare Lili Eri”,- shkruan Dylgjeri.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...