Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dyshime për sulm terrorist në Suedi/ 8 persona të plagosur me thikë

Një sulm, ku mbetën të plagosur tetë persona, u regjistrua mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin suedez Vetlanda.

Referuar mediave të huaja, dy prej lënduarve janë në gjendje të rëndë shëndetësore në spital.

Teksa dyshimet janë për sulm terrorist, policia vuri në pranga autorin, rreth 20 vjeç.

Ai gjithashtu ka marrë plagë të lehta dhe ndodhet në spital, nën mbikëqyrjen e efektivëve.

Postime të ngjashme

Kina shpreh shqetësim serioz për shkarkimin e ujit radioaktiv nga Japonia

Z H

Qeveria japoneze: Uji i ndotur nga Fukushima do të hidhet në det

S.B.

Kryeministri malazez ndihet i mashtruar nga opozita: Nuk lejoj trillime e të pavërteta

S.B.

Porti Xinjiang sheh 1500 udhëtime me trena mallrash Kinë-Evropë këtë vit

Z H

Kina përpiqet të mbushë hendekun ‘tronditës’ të vaksinimit mes vendeve

Z H

Të gjithë mbi 50-vjeçarët në Britani morën një dozë të vaksinës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...