Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dyshohen për vjedhje, arrestohen tre persona nga Prlepi

Shkup, 4 shkurt – Gjatë ditës së djeshme policia ka ndaluar tre persona nga Prilepi për shkaka se dyshohen se kanë kryer vepër penale “vjedhje e rëndë”.

“ Më datë 03.02.2021 pas informatave paraprake dhe në bazë të urdhrit të Gjykatës Themelore-Prilep, janë kryer bastisje në shtëpitë e M.T. 27 vjeçar, M.D. 20 vjeç dhe D.E. 20 vjeç që të tre nga Prilepi, pas çka janë gjetur dhe konfiskuar mjete që janë pjesë e veprës penale. Personat në fjalë dyshohen se janë kryerës të dy vjedhjeve të rënda të kryera në dhjetor të vitit të kaluar dhe janar të këtij viti në Strumicë. Sipas policisë personat në fjalë kanë vjedhur të holla dhe gjëra të tjera të çmueshme si ar, orë dore etj. Duke shkaktuar dëm viktimave në vlerë prej 1.277.030 denarë. Gjatë ditës së sotme personat e apostrofuar pritet të paraqiten para gjykatësit hetues në Strumicë.

Postime të ngjashme

Aksident trafiku në Ferizaj, humb jetën një 17 vjeçar

D V

Fshihej në Shqipëri, arrestohet amerikano-kanadezja

D V

​Ndërroi jetë foshnja në spital, nisin hetimet për mjeken në Pogradec

D V

Mbytet në Durrës një i moshuar

D V

158 shoferë të gjobitur në Shkup

Z H

Tetovë, arrestohen dy persona për posedim të lëndëve narkotike

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...