Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dyshohet për akt terrorist në Gjermani: Vetura shtyp katër persona, vdes një fëmijë

Zhurnal Ads

Një aksident ka ndodhur në Gjermani. Ngjarja e rëndë ndodhi në qytetin Keben, Nordrhein-Westfalen.

Një makinë është futur në një rrugë këmbësorësh dhe është përplasur me ta. Si pasojë e kësaj janë plagosur tre qytetarë dhe një fëmijë ka vdekur.

Të plagosurit janë marrë nga vendi i ngjarjes me helikopter shpëtimi.

Policisë lokale në Sygkerimena dyshon se shoferi u arratis nga një korsi biçikletash, ndërsa arsyet nuk dihen.

Nga ana tjetër një zëdhënës i policisë së Viersen hodhi dyshime se shoferi u fut qëllimisht në rrugën e këmbësorëve dhe e gjithë skena nuk ishte aksidentale por e qëllimshme.

Nuk dihet ende nëse ky është një akt i qëllimshëm por dyshimet janë të forta

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjermania ka vaksinuar kundër COVID-19 mbi 1 milion persona

S.B.

Zjarr në një fabrikë në Indi, humbin jetën 12 persona

H S

Kenia, punonjësit shëndetësor protestojnë për kushtet e punës në pandemi

T E

BE kërkon të ndalohen menjëherë luftimet në Nagorno Karabak

admin

Sulm me thikë në një kishë në SHBA, dy të vdekur

S.B.

Tërheqja e trupave amerikane nga Iraku dhe Afganistani shqetëson aleatët dhe republikanët

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...