Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E ardhmja e Antonio Contes e pasigurtë

E ardhmja e Antonio Contes në stolin e Interit është e pasigurt, sepse varet nga projekti i pronarëve të klubit, Suning, sipas ish-drejtorit të zikaltërve, Marco Branca.

Interi është lider i Serie A me një epërsi prej 11 pikëve ndaj vendit të dytë, Milan, dhe i duhen edhe 13 pikë të tjera për ta fituar titullin e parë në ligë pas më shumë se 10 vjetëve.

Marrëveshja e Contes me zikaltrit mbaron në verën e vitit 2022 dhe Branca nuk është i sigurt nëse ai do të qëndrojë në Meazza.

“Duhet ta shohim cilat janë planet e Suning”, tha ai për Radio Punto Nuovo.

“Pastaj bordi do të vendosë se çfarë të bëjë dhe si ta bëjë një hap përpara në Evropë. E njëjta vlen edhe për Milanin, i cili po i vëzhgon talentet e reja. Interi është ekipi i vetëm që luajti në nivelin e njëjtë si sezonin e kaluar”, shtoi ai.

Postime të ngjashme

Këto janë fjalët e para të Eriksen pasi ju stabilizua gjendja

Zekirija Haxhiu

Barcelona synon transferimin e De Ligt

Zekirija Haxhiu

Tragjedi në Wembley, tifozi bie nga tribunat

Zekirija Haxhiu

Brazili merr fitore të lehtë në ndeshjen e parë të Coppa America

Zekirija Haxhiu

Yarmalenko i Ukrainës shënoi golin më të bukur deri më tani në Euro 2020

Zekirija Haxhiu

Leicester City dëshiron transferimin e Coutinhos

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...