Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E ardhmja e Fonsecës pritet larg Romës

E ardhmja e Paulo Fonsecas duket se do të jetë larg Romës. Drejtuesit e klubit verdhekuq nuk janë të kënaqur me punën e 48-vjeçarit pasi skuadra e Romës aktualisht renditet në vendin e 7 me 51 pikë të grumbulluara duke mbetur kështu për momentin jashtë kupave të Europës.

Për këtë arsye drejtuesit e klubit nga kryeqyteti kanë vendosur të mos ja rinovojnë kontratën trajnerit portugez, që i skadon në fund të sezonit. Gjithsesi, edhe në rast të një largimi nga Roma, Fonseca mund të transferohet në Angli, pasi drejtuesit e Crystal Palace kanë nisur bisedimet me agjentët e trajnerit.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...