Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E ardhmja e Mbappe, Pochettino: Do luftoj deri në pikën e fundit për të

Neymar ka gëzuar tifozët e PSG, kur deklaroi se është i lumtur në Paris dhe rinovimi i tij me kampionët e Francës mendohet si një formalitet. Ndryshe është situata me Kylian Mbappe, i cili dëshiron të provojë një eksperiencë të re.

Gjithsesi te PSG nuk dorëzohen dhe po mundohen ta bindin kampionin e botës për të nënshkruar një kontratë të re, përtej aktuales që përfundon më 30 qershor të vitit 2022. Vetë trajneri Mauricio Pochettino ka folur në lidhje me Mbappe.

Mbappe te Real Madrid? Unë do të luftoj me të gjitha energjitë e mira që ta mbaj Kylian te PSG. Klubi po bën gjithçka që është e mundur që t’i mbajë në skuadër Neymar dhe Mbappe. Jam optimist që edhe Mbappe do të qëndrojë në skuadër. Të dy janë shumë të angazhuar në skuadër”, është shprehur argjentinasi për “El Largero”.

Postime të ngjashme

Toni Kroos izolohet shkaku COVID-19, pati kontakt me një të infektuar

Z H

Moto GP: Garat në pistën e Sachsenring deri në vitin 2026

Z H

Calhanoglu shumë afër Juventusit

Z H

“We Are The People” nga Martin Garrix, Bono dhe The Edge është kënga zyrtare e “EURO 2020”

Z H

Barcelona ka marrëveshje me Depayn, por transferimi i holandezin në Camp Nou mund të dështoj

Z H

Chelsea po përgatitet për transferimet të ‘çmendura’ në verë

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...