Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

E bleu shtëpinë për ta rinovuar dhe për ta shitur, burri nga Teksasi ndryshoi mendjen – pasi zbuloi se çfarë gjendej ‘e fshehur’ në oborrin e saj

Një pronar i ri i një shtëpie në Teksas mbeti i shtangur kur në një bisedë me fqinjën e tij zbuloi se kishte një pishinë të madhe në kopshtin e tij të pasmë – dhe ai nuk kishte ide se e kishte një të tillë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, John Reynolds kishte blerë një shtëpi të shkatërruar me tre dhoma gjumi për vetëm 20 mijë dollarë kur ajo ishte vendosur të prishej dhe ai planifikoi ta rinovonte atë para se ta shiste për përfitim.

Dhe tre muaj pas projektit të rinovimit, John mori një telefonatë nga fqinja e tij duke e pyetur nëse ai kishte parë se çfarë po bënte moti ekstrem në pishinë.

“Unë i thashë: Unë nuk e di se për çfarë po flet, unë nuk kam një pishinë”, dhe ajo më tha ‘po po’”.

Infermieri 35-vjeçar mbeti ‘pa fjalë’ kur reshjet e mëdha të shiut zhvendosën mbeturinat në kopshtin e madh për të zbuluar një pishinë të madhe rreth 10 metra të gjatë dhe 6 metra të gjerë.

Dhe John ka vendosur ta mbajë shtëpinë në Teksas për vete pasi ra në dashuri me notin e tij të përditshëm – pavarësisht se tani ajo vlen mbi 200 mijë dollarë.

“Ndihem sikur kam gjetur një biletë lotarie fituese”, tha ai.

“Unë e bleva atë si një investim të vogël me synimin për ta rinovuar dhe për ta shitur atë, por ka sjellë kaq shumë surpriza sa nuk e di nëse mund ta lë të shkojë”.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...