Kuriozitete

E bleu shtëpinë për ta rinovuar dhe për ta shitur, burri nga Teksasi ndryshoi mendjen – pasi zbuloi se çfarë gjendej ‘e fshehur’ në oborrin e saj

Zhurnal Ads

Një pronar i ri i një shtëpie në Teksas mbeti i shtangur kur në një bisedë me fqinjën e tij zbuloi se kishte një pishinë të madhe në kopshtin e tij të pasmë – dhe ai nuk kishte ide se e kishte një të tillë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, John Reynolds kishte blerë një shtëpi të shkatërruar me tre dhoma gjumi për vetëm 20 mijë dollarë kur ajo ishte vendosur të prishej dhe ai planifikoi ta rinovonte atë para se ta shiste për përfitim.

Dhe tre muaj pas projektit të rinovimit, John mori një telefonatë nga fqinja e tij duke e pyetur nëse ai kishte parë se çfarë po bënte moti ekstrem në pishinë.

“Unë i thashë: Unë nuk e di se për çfarë po flet, unë nuk kam një pishinë”, dhe ajo më tha ‘po po’”.

Infermieri 35-vjeçar mbeti ‘pa fjalë’ kur reshjet e mëdha të shiut zhvendosën mbeturinat në kopshtin e madh për të zbuluar një pishinë të madhe rreth 10 metra të gjatë dhe 6 metra të gjerë.

Dhe John ka vendosur ta mbajë shtëpinë në Teksas për vete pasi ra në dashuri me notin e tij të përditshëm – pavarësisht se tani ajo vlen mbi 200 mijë dollarë.

“Ndihem sikur kam gjetur një biletë lotarie fituese”, tha ai.

“Unë e bleva atë si një investim të vogël me synimin për ta rinovuar dhe për ta shitur atë, por ka sjellë kaq shumë surpriza sa nuk e di nëse mund ta lë të shkojë”.

Postime të ngjashme

Po regjistronte një video në TikTok, një nënë në Angli mbeti ‘e shokuar’ nga ajo që i tha vajza e saj dyvjeçare

admin

Sipas ADN-së, qeni është jo vetëm miku ynë më i mirë ndër kafshët, po edhe shoqëruesi më i vjetër në Tokë

S.B.

Ai ra në gjunjë për t’i propozuar martesë, por ajo e ‘goditi’ në kokë – vajza tregon pse e bëri një gjë të tillë

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...