E fejuara e Wilder shpërthen në lot, pasi e pa të shtrirë pas një nokauti brutal amerikanin

Është zhvilluar një meç i jashtëzakonshëm i boksit në trilogjinë mes Deontay Wilder dhe Tyson Fury.

Boksieri britanik ka arritur të fitojë teksa ka mposhtur me nokaut në raundin e 11-të amerikanin Fury.

Ishte një meç i jashtëzakonshëm ku kishte katër KO, dy për Fury dhe dy të tjerë për Wilder.

Por në nokautin e fundit në raundin e 11-të, boksieri amerikan Deontay Wilder nuk mund të ngritej më, pasi ishte një goditje brutale nga Fury.

Por duke parë partnerin e tij në gjendje të rndë, e fejuara e Wilder, Telli Swift nuk mund t’i mbante lotët.

Ylli i shfaqjes televizive Wags Atlanta që ka një fëmijë me ‘Bombarduesin e Brzontë’, shpërtheu në lot.

Pamjet e Swift duke qarë janë bërë virale në rrjetet sociale, teksa bukuroshja amerikane nuk gëzon shumë simpati nga tifozët e boksit për shkak të disa deklaratave. /Telegrafi/

Related posts

Rashica: Greqia e di që jemi ekip krejt ndryshe, duam fitore

D V

Presidenti i UEFA-s, Ceferin i shpall ‘luftë’ FIFA-s: Nuk marrim pjesë në Kampionatin Botëror çdo dy vite

D V

UEFA e nderon Canën, ish-kapiteni i Shqipërisë do të tërheq shortin për fazën e grupeve në Ligën e Konferencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More