E fshiu videon, por pothuajse të gjithë e panë – Mbappe ngacmoi tifozët e Real Madridit në Instagram me transferimin e tij që nuk u realizua

Kylian Mbappe nuk do të luajë për Real Madridin në vitin 2021, pasi kalimi i tij në Estadio Santiago Bernabeu përfundimisht nuk u realizua, megjithatë sulmuesi francez ka lënë një mesazh ngacmues në Instagram.

 

Sulmuesi francez e kishte të qartë se donte të luante për Los Blancos, klubin e fëmijërisë së tij, megjithatë ai tani mund të detyrohet të presë një vit para se të kalojë si lojtar i lirë.

“Unë respektoj, vëllai im, për profesionalizmin tuaj, riplanifikoni ëndrrat tuaja për më vonë, jeta është e bukur, ju jeni më i miri”, thoshte Mbappe në një video në Instagram, me këngën “Dream On” nga Aerosmith.

Ky është një tregues i qartë se ai nuk ishte në gjendje të përmbushte ëndrrën e tij për të luajtur për Real Madridin këtë verë, edhe pse ai e fshiu shpejt videon menjëherë pas publikimit.

PSG refuzoi çdo ofertë të bërë nga Los Merengues, dhe ai tani do të përfundojë vitin e mbetur në kontratën e tij, nëse diçka dramatike nuk ndryshon nga tani në janar. /Telegrafi/

Related posts

12 shqiptar do te paraqiten ne ringun e Winterthurit

A.S.

Declan Rice vrapon gjithë fushën për të shënuar një gol të mrekullueshëm

D V

‘Shikoni kush ka arritur në Carrington’ – Ronaldo përfshihet në stërvitjet e para te Unitedi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com