Agjencia Zhurnal.mk

E fundit: Edhe 19 të prekur nga korona virusi në Maqedoni, numri shkon në 67

Shkup, 20 mars – Zhurnal.mk – Dje pasdite dhe gjatë natës, përmes Institutit për Shëndet Publik të korona virusit u testuan gjithsej 71 persona, informon Zhurnal.

Prej tyre, 2 persona dolën pozitiv, njëri nga Shkupi dhe njëri nga Ohri, i cili kishte ardhur nga Bresha.

Në Klinikën e Zhan Mitrev gjithashtu janë testuar dhe pozitiv kanë dalë edhe 17 pacientë të tjerë, të cilët do të vërtetohen përsëri gjatë ditës.

Me këtë, numri i të prekurve deri në ora 10:00 tani është 19, ndërsa numri i përgjithshëm u rit në 67.

Me rritjen e numrit në 67, Maqedonia e Veriut tanimë futet në listën e vendeve me rrezik të mesëm./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...