Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

E fundit, Hfz. Shaqir Fetahu zgjidhet kryetar i BFI-së

Shkup, 18 nëntor, zhurnal.mk – Në një proces të qetë dhe transparent në hapësirat e Bashkësise Fetar Islame në Shkup janë zhvilluar zgjedhjet për kreun e BFI -së.

Pas votimit garën për kreun e BFI – së e fitoi hfz. Shaqir Fetahu kundrejt kundërkandidatit të tij, muftiut të Tetovës Qani Nesimi. Nga gjithsejt 21 vota, Fetahu fitoi 18.

Pas zgjedhjeve kryetari i ri falënderoi të gjithë imamët për maturin e treguar gjatë procesit zgjedhor.

“Do të ndërtojmë Bashkësi serioze me të gjitha elementet që kërkon koha në të cilën jetojmë. Do të jetë Bashkësi Fetare Islame e cila me mençuri dhe maturi që do tu përgjigjet të gjitha sfidave që sjell koha dhe vendi”, deklaroi Shaqiri.

Ai falënderoi të gjithë imamët për maturin e treguar gjatë procesit zgjedhor.

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

ASH: Nuk ka ndryshim të himnit, Ahmeti – Zaev mashtrojnë, dështuan në integrime!

Dafina Vidishiqi

Ministri Hoxha nesër vizitë zyrtare në Turqi

Dafina Vidishiqi

Mexhiti takon Kodhelin, zotohen për thellimin e bashkëpunimit parlamentar

Dafina Vidishiqi

Deputeti Rexhepi priti në takim Mimi Kodhelin nga Kuvendi i Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...