Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

E fundit: Ministria e Drejtësisë për Zhurnal konfirmon ekstradimin e Jeton Luzhës

Zhurnal Ads

Shkup, 21 shtator – Zhurnal.mk – Është ekstraduar edhe i akuzuari i tretë për vrasjen e Nikolla Sazdovskit në Autokomandë të Shkupit, Jeton Luzha, informon Zhurnal.

Informacionin për ekstradimin e Jetonit për Zhurnal e kanë konfirmuar edhe nga Ministria e Drejtësisë.

Nga atje thonë se Jeton Luzha me kërkesë të ministrisë, është ekstraduar mbrëmë në orët e vona.

“Po, është e vërtetë. Ne kemi dërguar kërkesë për ekstradim dhe mbrëmë në orët e vona pas mesnate Jeton Luzha është sjellur në Maqedoni”, bëjnë të ditur për Zhurnal nga Ministria e Drejtësisë.

Jeton Luzha

Gjykimi për Luzhën ishte ndërprerë pasi ai iku në Hamburg të Gjermanisë ndërsa nga Prokuroria patën njoftuar se gjykimi do të vazhdojë pasi ai të ekstradohet në Maqedoni.

Skender Demiri & Besir Bela

Ndryshe Sazdovski ishte rrahur për vdekje më 29 qershor 2018 në Autokomandë. Dy të rinjtë Besir Bela dhe Skender Demiri në prill të vitit të kaluar u dënuan me nga 19 vite burg.//Zhurnal.mk

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Filipçe: Nuk ka nevojë për orë policore, nëse duhet kafenetë do të mbyllen më herët

E.E.

Kërkohet dorëheqje e Filipçes, për 1 javë 2000 të infektuar

admin

Sot pa rrymë disa pjesë të Çairit, Studeniçanit, Brezës, Tanushës, Malinës e Karposhit

Z H

Një karantinë e re, goditje serioze ndaj ekonomisë, thotë Zeqiri

E.E.

Moti sot në Maqedoni

Z H

Ministrja Haradinaj-Stublla priti në takim Ambasadoren e re të Maqedonisë

D J
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...