Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

E fundit: Në dasëm mund të ftoni sa të doni mysafir, hiqet dhe ora policore

Shkup, 14 qershor – Komisioni për sëmundje ngjitëse sot ka vendosur që të propozojë deri te shtabi i krizës lehtësimin e masave kufizuese.

Kështu, Komisioni propozon që të hiqet tërësisht ora policore sepse siç shprehen, gjendja epidemiologjike e lejon këtë, informon Zhurnal.

Të hiqet kufizimi i personave pjesmarës në dasma prej maksimumi 100 persona. Kështu, në dasma nuk do të ketë kufizim të personave pjesmarës. Mjafton hapësira të jetë e hapur.

Të lejohen koncertet dhe ahengjet e ndryshme në klube por vetëm në ambiente të hapura, me kapacitet prej maksimumi 50%, por jo më tepër se 1000 persona.

Masat në fjalë gjithashtu janë miratuar nga shtabi i krizës dhe do të dorëzohen në Qeveri për miratim. Nëse miratohen, ato do të hyjnë në fuqi nga dita e mërkurë (16.06)//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Pesë persona të dyshuar për zjarret në Maqedoni

D V

Ambasadorja amerikane Bërnz e vizitoi Entin hidrobiologjik në Ohër

D V

Harta e zjarreve aktive dhe të lokalizuara në mbarë vendin

D V

Nuk ka rrezik nga lindani, zjarri në “OHIS” është lokalizuar

D V

Lokalizohet zjarri pyjor në Leshan në Komunën e Debërcës

D V

Tetë zjarre të reja në Kumanovë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...