Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

E fundit: Pendarovski e nënshkroi ligjin për regjistrimin e popullsisë

Shkup, 25 janar – Zhurnal.mk – Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sapo ka nënshkruar ligjin për regjistrimin e popullsisë.

Vonesa e nënshkrimit të tij vjen pasi presidenti së pari deshti të konsultohet me ekspertë juridikë. Ai sot e nënshkroi dekretin për shpalljen e ligjit për regjistrim të popullsisë dhe patundshmërive në Maqedoninë e Veriut, në vitin 2021, informon Zhurnal.

Presidenti Pendaorvski pret që zbatimi i regjistrimit të mos politizohet, ndërsa të dhënat e fituara të jenë në interes të zhvillimit të përgjithshëm, me çka do të mundësohet formulim i strategjive afatgjata në fusha vitale në shtet.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Deri në tre orë pritje në kufirin Serbi-Maqedoni! Mërgimtarët ankohen: Kjo është e tepërt

D V

Këto vendime solli kryesia qendrore e ASH-së

D V

Bexheti në mbështetje të vlerave kulturore e artistike

D V

Mersel Bilalli: Në duart e Besës është “çelësi i qeverisë”

D V

Ohri mbeti në listën e UNESCO-s, do të jetë nën mbikëqyrje të rreptë

D V

U harxhuan miliona, por shatërvanët në qendër të Shkupit nuk punojnë!

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...