Maqedoni TOP LAJM

E fundit: Propozohet hapja e kufijve me Kosovën, Shqipërinë, Serbinë dhe Malin e zi

Zhurnal Ads

Shkup, 5 tetor – Zhurnal.mk – Lajmi më i ri vjen sot në mëngjes nga Komisioni për Sëmundje Ngjitëse, prej ku është propozuar që Maqedonia e Veriut të hapë kufijtë me Serbinë, Malin e Zi, Kosovën dhe Shqipërinë pa PCR teste, informon Zhurnal.

Sipas analizave, për momentin nuk ka indikacione, gjegjësisht nuk ka numër të madh të rasteve të importuara në vend nga këto shtete. Në përputhje me këtë, nuk ka rrezik për hapjen e kufijve.

Në BE të gjitha kufijtë janë të haprua pa PCR teste.

Propozimi do i dorëzohet Qeverisë për votim.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Shoqata e Infermierëve: Përcaktim ligjor i kompetencave e përgjegjësivë

T E

Analizë: Mediat maqedonase nuk e respektojnë emrin e shtetit “Maqedonia e Veriut

Z H

MPB reagon ndaj deklaratave të Jankullovskës: Kemi ndërmarë masa standarde

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...