Agjencia Zhurnal.mk
Bota

E gjetën pas dy muajsh i zhdukur, arrestohet mësuesi kanibal

Një ngjarje e rëndë  ka tronditur Gjermaninë.

Në një park në veri të Berlinit janë gjetur eshtrat e një viktime më 8 Nëntor.

Policia pas hetimeve arrestoi sot autorin e dyshuar, Stefan R. 41 vjeç, mësues matematike.

Ekspertët mjeko-ligjor arritën në konkluzionin pas gjetjes së trupit të dekompozuar, se eshtrat i përkisnin 44-vjeçarit, i cili u zhduk dy muaj më parë.

Autoritetet thanë se një kockë ishte komplet e shkëputur nga mishi, gjë që i bëri të dyshonin për krim kanibalist ndaj viktimës.

Viktima ishte një inxhinier elektrik, i cili pasi la apartamentin e tij pak përpara mesnatës së 5 Shtatorit, u raportua i zhdukur nga personat me të cilët ndante shtëpinë.

Mediat gjermane po krahasojnë këtë rast me atë të Armin Meiwes, gjermanit i cili në 2006 u dënua me burgim të përjetshëm për kanibalizëm.

Ai e takoi viktimën e tij në një grup virtual me njerëz të interesuar në kanibalizëm.

Më pas e filmoi vrasjen, dhe sipas hetimeve të prokurorisë, Meiwes 44 vjeç, vrau viktimën e tij, një 43-vjeçar, për kënaqësinë e tij seksuale.

Besohet se edhe 44-vjeçari është vrarë për po të njëjtin motiv.

Postime të ngjashme

Spanja do të falë politikanët e dënuar katalanas

Dafina Vidishiqi

India vaksinoi mbi 8 milionë njerëz në një ditë

Dafina Vidishiqi

SHBA, BE, Kanadaja dhe Britania, sanksione të përbashkëta kundër Bjellorusisë

Dafina Vidishiqi

Vuçiq pritet të flasë para deputetëve për dialogun me Kosovën – por çfarë kishte thënë në vitin 2019?

Dafina Vidishiqi

Kryeministri britanik: Besojmë se më 19 korrik do të kemi lehtësim të masave kundër COVID-19

Dafina Vidishiqi

Rusia ndalon një OJQ arsimore amerikane

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...