Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

E ka kaluar COVID? Basha i pasigurtë: Basha: Unë, nuk… Duhet të bëj seriologjikun!

Lulzim Basha tha se ende nuk ishte vaksinuar ndaj dhe të gjitha takimet me qytetarët i zhvillon duke respektuar rregullat e pandemisë të vendosura nga Komitetit Teknik i Ekspertëve. 

Kryedemokrati Lulzim Basha është shprehur se nuk ka dijeni nëse e ka kaluar pandeminë e koronavirusit. I ftuar në emisionin “Çim Peka Live”, Basha tha se ende nuk ishte vaksinuar ndaj dhe të gjitha takimet me qytetarët i zhvillon duke respektuar rregullat e pandemisë të vendosura nga Komitetit Teknik i Ekspertëve. 

PJESË NGA BISEDA: 

A e keni kaluar Covid-19?

Basha: Unë, nuk…Duhet të shkoj të bëj seriologjikun.

E keni bërë vaksinën?

Basha: Jo, nuk jam vaksinuar.

Dhe i bëni këto takime që bëni?

Basha: Të gjitha takimet e fushatës time janë me protokoll anti-Covid. Nëse e ke fjalën për pritjet spontane që më bëhen, dua t’iu them se nuk ka njeri t’i kontrollojë entuziasmin e njerëzve për të larguar këtë qeveri dhe kryeministër. Ejani me mua dhe përpiquni ju ta ndaloni. Unë jap dy mesazhe të shkurtra, i them të vendosin maskat dhe të respektojnë distancat.

Postime të ngjashme

Nga 20 Qershori Gjermania heq kufizimet me Shqipërinë

Bekim Laçi

Zbardhet propozimi i Kadillit për Kryesinë: Të ndërtojmë një PD të bashkuar dhe fituese

Bekim Laçi

Braçe kritikon mediat greke, për javë të tëra vutë shqiptarët në shënjestër

Bekim Laçi

PD mbledh sot Kryesinë, zbardhet mesazhi i Bardhit

Bekim Laçi

Vijojnë punimet për stadiumin e Kukësit, Rama: Gati në shtator me kushte dinjitoze

Bekim Laçi

Mbyti gruan dhe fajësonte shqiptarët, arrestohet greku

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...