E kanosi inkasantin e KEDS-it në Istog, pasi ia shkyçi rrymën për mos-pagesë

Një person ka kanosur një inkasant të KEDS-it, pasi i njëjti i kishte shkyçur rrymën, për shkaqe të mos pagesës.

 

Rasti ka ndodhur në Studenicë të Istogut, pasditen e së martës.

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, i dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokuroritë është liruar në procedurë të rregullt.

“Fsh. Studenicë, Istog 05.10.2021-15:30.  Viktima mashkull  kosovar (inkasant i KEDS-it) ka raportuar se  derisa kishte qenë në kryerje të detyrës zyrtare duke i çkyqur  rrymën për shkake të mos pagesës ndaj dyshuarit mashkull  kosovar nga i njëjti  është kanosur.   I dyshuari është intervistuar dhe me  vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt, thuhet në raport.

Related posts

Sanksionohen 199 shoferë në Shkup, 44 për vozitje të shpejtë

D V

Dënim me burg prej dhjetë viteve për shtetasin e Maqedonisë së Veriut i cili transportonte marihuanë përmes kufirit me Bullgarinë

D V

Dhunoi bashkëshorten, në pranga 31-vjeçari në Fier

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More