Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

E keni dëgjuar projektin e ri nga Shaqir Cërvadiku dhe Mahmut Ferati?

Janë bashkuar bashkë dy emra mjaft të njohur e të dashur të muzikës shqiptare por këtë herë një këngë mjaft ndryshe. Artistët Shaqir Cërvadiku dhe Mahmut Ferati sapo kanë publikuar këngën “Këngë për Sherif Dervishin”, kushtuar këngëtarit të ndjerë. Teksti është shkruar nga Milaim Islami me muzikë nga vetë dy artistët që e këndojnë, orkestrim Ethnomusic e video punuar dhe përshtatur bukur nga Red Media. Ia vlen ta dëgjoni e ta shihni nga tematika e deri te interpretimi i dy këngëtarëve të njohur shqiptar.

Postime të ngjashme

Labi publikon radhën e njerëzve që po presin për koncertet e tij: Nuk janë zgjedhjet, është prezenca jonë

Dafina Vidishiqi

Afërdita Demaku merr vaksinën anti-Covid

Dafina Vidishiqi

“Flora S”, së shpejti projekte me “Miqtë e Amerikës”

Dafina Vidishiqi

Zanfina Ismaili: Kjo gjeneratë ka vrarë vlerat e moralit, shoqërisë, marrëdhënieve dhe besnikërisë

Dafina Vidishiqi

Rita Ora me poza tërheqëse nga Los Angeles, paralajmëron diçka të re për fansat

Dafina Vidishiqi

Dua Lipa, Coldplay dhe The Beatles bënë që industria britanike e muzikës të shënojë rekord fitimesh

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...