Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

E keni parë ndonjëherë këtë lloj karroce?

A keni parë ndonjëherë një lloj të tillë karroce, që është vetëm disa centimetra, dhe ndërsa ngarkoni në të gjëra të importuara, mund të dëgjoni prezantimin e traditave të vendeve të huaja nga një udhërrëfyes turistik. Një gjë e tillë mund të bëhet nëpërmjet transmetimit të drejtpërdrejtë në celular, që është bërë tashmë një mënyrë blerjeje shumë popullore në Kinë. Të shtunën në mbrëmje, rreth 30 milionë kinezë shikuan një transmetim të drejtpërdrejtë në celularët e tyre për promovimin e mallrave të importuara nga vendet evropiane.

Ngjarja u iniciua nga CMG-ja, institucioni mediatik me ndikim më të madh në Kinë, dhe u transmetua në platformën e saj të re mediatike. Drejtuesi me humor i CMG-së Zhu Guangquan dhe “Mbretëresha e promovimit” Viya folën mbi traditat e Rusisë, Francës, Spanjës e Gjermanisë dhe rekomanduan produkte karateristike nga këto vende. Deri në fund të transmetimit të drejtpërdrejtë prej 4 orësh, gjithsej u shitën 90 milionë juanë mallra.

Kjo veprimtari është zhvilluar me rastin e Ekspozitës së 3-të Ndërkombëtare të Importit të Kinës në Shangai. Gati 50 kompani udhëheqëse të industrive përkatëse marrin pjesë për herë të parë këtë vit dhe qindra produkte, teknologji e shërbime të reja do të ekspozohen në CIIE për herë të parë këtë vit në botë. Një nga qëllimet e organizimit të CIIE-së është promovimi i konsumit dhe plotësimi i nevojave më të larmishme të konsumit të kinezëve. Ambasadori spanjoll Dezcallar u tha gazetarëve të CMG-së pas vizitës në sallën e ekspozitës se përmes CIIE-së, kompanitë spanjolle do të kenë një mundësi më të madhe për të hyrë në tregun kinez.

Postime të ngjashme

Gjermanët përdorin material të ri dhe krijojnë celular 30% më të lehtë

S.B.

“Bisha” po vjen: Së shpejti telefoni me 18 GB RAM

S.B.

Së shpejti, Apple Watch mund të monitorojë glukozën në gjak pa tërhequr gjak

S.B.

Këto foto nudo tani lejohen në Instagram

S.B.

Qeveria indiane vendos masa të rrepta ndaj rrjeteve sociale

S.B.

Gjithçka që dimë deri më tani për iPhone 13

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...