Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E kërkon Klopp, Liverpool synon transferimin e ‘makinerisë’ së golave të Sportingut

Liverpool është i interesuar në transferimin e talentit të Sporting, Pedro Gonçavles në afatin veror të ardhshëm.

22-vjeçari ka shkëlqyer këtë edicion duke shënuar 14 gola në 15 paraqitje deri me tani.

Sipas medias portugeze, Record, paraqitjet e mira kanë ndikuar të ketë vëmendjen e gjigantit anglez qysh në janar.

Klauzola e lirimit së Gonçavles është 53 milionë euro dhe Sporting nuk do lejojë të largohet në rast se nuk paguhet.

Edhe pse momentalisht, lojtari është duke luajtur në krahun e djathtë të sulmit, pozita kryesore e tij është mesfusha.

Pra, ai mund të transferohet si pasuesi i Georginio Wijnaldum, kontrata e të cilët skadon në verë dhe thuhet se do kalimin te Barcelona.

Postime të ngjashme

Mourinho harron Xhakën, tani shikon nga mesfushori i Bundesligës

D V

“Nuk është zgjidhur ende, por po punojmë në kontratën e re” – Laporta konfirmon se ka ngecje në marrëveshjen e re me Messin

D V

Publikohen pamje nga fanella e tretë e Chelseat – tifozët e quajnë të shëmtuar dhe një dizajn i tmerrshëm

D V

Olimpiada në Rio punësoi një person, puna e të cilit ishte të shiste prezervativë

D V

Zyrtare: Chiellini rinovon kontratën me Juventusin

D V

Bersnt Celina me probleme në zemër, tre muaj do të qëndrojë jashtë fushave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...