Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E KRYER/ Bakayoko tradhton Milanin dhe shkon në tjetër ekip në Serie A

Genarro Gattuso duket se I ka rrëmbyer objektivin Milanit. Francezi me origjinë nga Bregu I Fildishtë, Tiemoué Bakayoko është një lojtar I Napolit, të paktën kështu shkruajnë mediet në Itali. Mesfushori ka arritur akordin me napoletanët, ndërsa do të mbërrijë nesër në Itali për vizitat mjekësore.

Milan dëshironte sërish lojtarin në huazim nga Chelsea, ndërsa napoletanët kanë qenë më të shkathët duke arritur akordin me anglezët. Huazim për një sezon, me londinezët që do paguajnë një pjesë të rrogës së futbollistit.

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...