Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

E moshuara- Ramës: Në momentin e duhur vendit iu gjet njeriu i duhur

Kryeministri Edi Rama ka ndjekur nga afër procesin e vaksinimit masiv që ka nisur ditën e sotme në sheshin “Skënderbej”, në kryeqytet.

I shoqëruar nga ministrja, Ogerta Manastirliu, kreu i qeverisë nuk i ka kursyer kritikat. Teksa po inspektonte çadrat ku po kryhej vaksinimi Rama tha: Te radha atje, të kishit vënë disa karrige. Të moshuarit të ulen në rresht dhe të rrinë. Ndërsa Manastirliu u përgjigj: Po po, i kemi aty. Dakord, do i vëmë tani.

Ndërsa një qytetare e cila sapo ishte vaksinuar tha se kishte dy fjalë për kryeministrin. “E bëra vaksinën, por nuk iki në shtëpi pa të thënë dy fjalë, në momentin e duhur në vendin e duhur Shqipërisë ju gjet njeriu i duhur!” , tha e moshuara. “Po lëri këto!”, -u përgjigj Rama./Opinion.al

Postime të ngjashme

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

Nis procesi i votimit në PD/ Vokshi voton në selinë blu

Zekirija Haxhiu

Rama: PS nuk do të mbrojë askënd nëse drejtësia kërkon llogari nga ai

Zekirija Haxhiu

Fundi i maratonës së Gramoz Ruçit

Dafina Vidishiqi

Kongresi, vendimet e rëndësishme që morën 3000 delegatët socialistë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...