Agjencia Zhurnal.mk
Bota

E pazakontë në Bali, turistët që nuk mbajnë maskë detyrohen të bëjnë 50 pompa

Turistët që nuk mbajnë maskë në Bali janë ndëshkuar në një formë të pazakontë. Duke qenë se gjoba e vendosur nga autoritetet vendase është një shifër modeste për turistët (6 Euro), policia vendase ka zbuluar një formë të re për t’i detyruar ata që të zbatojnë masat. Ata janë detyruar të bëjnë pompa në rast se kapen në shkelje.

Turistët që mbajnë maskën të vendosur poshtë hundës do të detyrohen të bëjnë 50 pompa. Indonezia është një nga vendet më të goditura nga koronavirusi me 977 474 raste të konfirmuara pozitive dhe 27 664 viktima.

Postime të ngjashme

Numri i rasteve globalisht nga coronavirusi shkon mbi 200 milionë

D V

Vërshimet mund të rrezikojnë më shumë miliona njerëz

D V

Turqi: Zjarri përfshin termocentralin

D V

OBSH bën thirrje për shtyrjen e aplikimit të dozave përforcuese, për të përshpejtuar vaksinimin në vendet më të varfra

D V

Vaksina Pfizer pritet të marrë miratimin e plotë deri në shtator

D V

Franca premton 100 milionë euro për Libanin në konferencën ndërkombëtare të ndihmës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...