Agjencia Zhurnal.mk
Bota

E pyesin a do ta bëjë vaksinë anti-COVID, eksperti Anthony Fauci jep përgjigjen e menjëhershme

Eksperti i sëmundjeve infektive dhe drejtori i Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive në SHBA, Anthony Fauci, është shprehur se ai nuk do të hezitonte të merrte vaksinën ndaj koronavirusit, nëse do të ishte pjesë e grupit që do të rekomandohej.

“Patjetër që do ta bëja. Unë do të shikoja të dhënat, dua të them tani, FDA do ta bëjë këtë përcaktim. Por nuk do të ngurroja ta merrja, as nuk do të kisha hezitim t’ia rekomandoja familjes sime”, është shprehur Fauci.

Ndërkohë, pavarësisht se vaksina është në prag, ai u ka bërë thirrje njerëzve që të vijojnë të respektojnë masat e vendosura nga autoritet.

“Qëndroni larg bareve e restoranteve, sidomos atyre të mbyllura”, theksoi Fauci.

Postime të ngjashme

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Dafina Vidishiqi

30 mijë fëmijë rrezikojnë të vdesin nga uria në Tigray të Etiopisë

Dafina Vidishiqi

Mbretëresha i bëri të qeshnin udhëheqësit e G7: A duhet të dukeshit sikur po kënaqeni gjatë pozimit?

Dafina Vidishiqi

Putin: Marrëdhëniet me SHBA-në në nivel më të keq në vitet e fundit

Dafina Vidishiqi

G7-ta sot pritet ta hartojë planin global anti- COVID

Dafina Vidishiqi

Kanadezët marshojnë kundër islamofobisë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...