Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

E rëndë/ Ndërron jetë foshnja 16-muajshe në Pediatrinë e Infektivit, ishte prekur nga Covid-19

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Pediatrinë e Infektivit, ku raportohet se ka ndërruar jetë një foshnje vetëm 16-muajshe.

Foshnja është shtruar pak ditë më parë në reanimacion pasi kishte lindur me probleme shëndetësore.

Ajo kishte pësuar komplikacione pas infektimit me Covid-19, çka i solli për pasojë intubimin dhe ndarjen e parakoheshme nga jeta.

Kjo është foshnja e parë që ndërron jetë si pasojë e infektimit me koronavirus në vendin tonë. Ndërsa 4 ditë më parë një 28-vjeçare e cila ishte 5-muajshe shtatzënë humbi jetën në Infektiv.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...