Agjencia Zhurnal.mk
Sport

E rrallë: 20 lojtarë me covid, mesfushori bëhet portier dhe shpallet lojtar i ndeshjes

Me një portier të dëmtuar, River Plate duhet të improvizonte një mesfushori si Enzo Perez si portier në ndeshjen ndaj Santa Fe.Megjithatë, River Plate nuk kishte asnjë lojtarë rezervë për shkak të një shpërthimi të COVID-19 në skuadër, por përsëri arriti disi të mposhtte Santa Fe 2-1 të Mërkurën në Copa Libertadores

20 lojtarë të River Plate testuan pozitivisht për koronavirus në fillim të kësaj jave, duke përfshirë të katër portierët.

Trajneri Marcelo Gallardo shpresonte të transferonte dy portierë të ekipit të të rinjve, por CONMEBOL refuzoi këtë ndryshim.

35-vjeçari Pérez, i cili ka luajtur për River Plate që nga viti 2017 dhe fitoi shumë tituj, nuk mund të luante në pozicionin e tij të rregullt në mesfushë për shkak të një dëmtimi muskulor. Kështu që ai vazhdoi si një portier.Perez nuk duhej të bënte ndonjë pritje të rëndësishme, por gjakftohtësia e tij ndihmoi që River të arrinte drejt fitores.

Postime të ngjashme

Benjamin Kololli vesh fanellën e Real Soceidadit

Zekirija Haxhiu

Marrëveshja mes Interit dhe Lazios për Lazzarin

Zekirija Haxhiu

Përfundon “Euro 2020” për de Jong

Zekirija Haxhiu

UEFA i bie pishman, tani përkrahë ngjyrat e ylberit

Zekirija Haxhiu

Gianni De Biasi shumë pranë skuadrës së madhe italiane

Zekirija Haxhiu

Mourinho: Portugalia deri më tani ka luajtur me 10 lojtarë, Bruno Fernandes duhet të duket

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...