Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

“E skaduar”, Dhomave të Specializuara iu vihet dryni

Anëtarë të PSD’së kanë mbajtur një aktivitet simbolik para zyrave të EULEX’it në Fushë Kosovë, raporton Gazeta Express.

Zgjim Hyseni nga ky subjekt ka thënë se drejtësia nuk mund të jetë e importuar, e se kësaj Gjykate i ka kaluar mandati.

“Jemi këtu për t’ja vënë drurin Dhomave të Specializua, këtij institucioni i ka kaluar mandati dhe është institucion ilegal. Kjo gjykatë po  mban në mënyrë të paligjshme njerëz në paraburgim, është diçka skandaloze dhe diçka për të cilën duhet me pas alarm. Çka vjen të përmendet nuk mund të ketë drejtësi duke shkelur kushtetutën”, ka thënë Hyseni.

Postime të ngjashme

Lista Serbe akuzon Trajkoviq: Po mbron vetëm interesat e Kurtit dhe njerëzve rreth tij

T E

Burri i Albulena Haxhiut i jep “goditjen” e fundit Fatmir Limajt: Mëso nga theqafja që ta dhanë…

T E

Vizita e Lajçak, javën e ardhshme në Ballkan për bisedimet Kosovë-Serbi

T E

Sekuestrohen dy armë zjarri në Prishtinë

T E

Gjeloshaj: Në Tuz mbretëron një ditë e qetë – të gjithë që dje ishin arrestuar, janë liruar

T E

Kurti në takim me ambasadorin britanik: Qeveria e re do të konsolidohet shpejt

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...