Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

E tërë administrata do të kthehet në punë prej 1 shkurtit

Shkup, 27 janar – MSHIA propozon prej 1 shkurtit administrate në tërësi të kthehet në punë, të mos ketë rotacione. Por, Qeveria nuk sjellë vendim lidhur me këtë, por u rekomandon institucioneve në momentin kur për atë do të kemi edhe mendim nga Komisioni për sëmundje ngjitëse, deklaroi sot në konferencë për shtyp zëdhënësi qeveritar, Muhamet Hoxha, duke u përgjigjur në pyetje të gazetarëve.

Ai shtoi se në mbledhjen e djeshme të Qeverisë, nuk është bërë fjalë për këtë temë sepse, siç tha, nuk kanë marrë mendim nga Komisioni për sëmundje ngjitëse.

Në pyetjen e gazetarëve për kontabilistët dhe kërkesat e tyre, Hoxha informoi se të gjitha kërkesat nga kontabilistët po realizohen nga  institucionet kompetente dhe shfaqi shpresë se gjatë ditës apo ditës së nesërme, do të ketë përgjigje ndaj pyetjeve të tyre. (Zhurnal.mk) 

Postime të ngjashme

5 të vdekur dhe 807 raste të reja me Covid 19 në Maqedoni

Z H

ASH dhe Alternativa nuk do ta mbështesin ligjin për shfuqizimin e Ligjit për regjistrim të VMRO-DPMNE-së

Z H

Karantinë 14 ditë për personat që vijnë nga Afrika

Z H

Azeski apel të sigurohet qarkullim i pandërprerë i mallrave drejt Selanikut

Z H

Qeveria: Raporti më i ri i Fridom Haus konstatoi përparim me vlerësim pozitiv për reformat

Z H

Zaev do ta teston votëbesimin e Qeverisë në Kuvend

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...