Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

E tmerrshme – Raportohet rrejshëm për ‘vdekjen’ e Bebe Rexhës nga mbidoza, reagon këngëtarja shqiptare: Jam gjallë

Një pretendim viral që deklaronte se këngëtarja shqiptare me famë botërore Bebe Rexha vdiq pas një mbidoze të drogës ka rezultuar i rremë. Edhe pse pretendimi viral i rremë nxiti disa përdorues të rrjeteve sociale të bënin homazhe për ‘këngëtaren e ndjerë’. Ndërkohë vet Rexha u lajmërua në Twitter për të konfirmuar se ajo është gjallë.

Nuk është hera e parë që një person i famshëm vihet në shënjestër të thashethemeve në rrjetet sociale. Thashethemet për “vdekjen” e Bebe Rexhës filluan pasi një imazh viral pretendoi se ajo vdiq nga mbidoza e drogës.

Statusi në Twitter shkruante: “Lajmi i fundit: CNN ka konfirmuar që ylli i popit Bebe Rexha ka ndërruar jetë për shkak të mbidozës së drogës në shtëpinë e saj në Kaliforni. Familja e Bebe Rexhës ka lëshuar një deklaratë për shtyp duke thënë: Ajo ishte drita në jetën tonë. Ne do ta vlerësonim privatësinë në këto kohë të vështira”.

Statusi mbante gjithashtu një imazh të Rexhës dhe trupin e pajetë të mbuluar të vendosur në një barelë. Imazhi viral bëri që disa përdorues të bënin dedikime dhe homazhe për këngëtaren e larguar. “Bebe që mungon po kalon një maratonë në YouTube dhe po shikon intervista, shfaqje të drejtpërdrejta, video muzikore dhe jetë në Instagram … si përfundim më mungon Bebe Rexha”, shkroi një përdorues në Twitter.

Edhe Artet e Argëtimit publikuan raportin e vdekjes së Rexhës në artikullin e titulluar: “Vdekja e Bebe Rexhës / Pop ylli Bebe Rexha Nekrologjia / Shkaku i Vdekjes”. Dalja më tej raportoi se varrimi dhe aranzhimi i nekrologjisë së këngëtares nuk është publikuar ende zyrtarisht.

E tronditur nga thashethemet për “vdekjen” e saj, Rexha ripostoi në Twitter imazhin viral dhe shkroi: “O Zot i madh, ndalo dreqin”.

“Jesus. Unë qëndroj jashtë linjës për tre ditë dhe jo vetëm që kam vdekur, por kam vdekur nga mbidoza e një droge?!?!”, shkroi ajo më tej në statusin e saj në Twitter.

Këngëtarja shqiptare gjithashtu bëri të ditur se fjalia ”Bebe Rexha vdiq” ishte një nga temat e kërkuara në faqen e mikroblogjeve.

Në një tjetër status në Twitter, Rexha ndërsa tallej me pretendimin e rremë, shkroi: “Unë jam një fantazmë. Unë po shkruaj nga dollapi juaj i dhomës së gjumit. Bushtër”. Ajo gjithashtu ngarkoi një notë zanore të këngës “Bitch, I’m am Ghost”. Këngëtarja ka 1.9 milionë ndjekës në Twitter.

Kishte disa ndjekës të cilët gjithashtu hodhën dritë mbi pretendimin e rremë pasi u konfirmua se ishte një thashethem. “Të gjithë, unë mendoj se ne thjesht po reagojmë shumë duke folur për thashethemet rreth mbidozës së ilaçeve të Bebe Rexha. Kjo nuk është ajo që ju mendoni se është. Mbase, vetëm ndoshta, të gjithë mendojnë për këtë; ajo sapo mori një ndryshim të ngjyrës së flokëve dhe ajo tashmë vdiq? jo, ajo nuk ndërroi jetë “, shkroi një fans.

Postime të ngjashme

“Unë në 2004, Ardian Bujupi sot 2021”, Meda ‘tallet’ me stilin e flokëve të Ardianit

D V

“Qershia mbi tortë”, Anxhelina vjen me imazhe joshëse në rrjete sociale

D V

Katie Price ndan fotografitë e mbuluar me fasha pas një operacioni plastik në Turqi

D V

Arilena dhe Dafina po sjellin duetin e radhës së shpejti

D V

Ana Cheri vë në fokus të pasmet e shtrirë në plazh

D V

Familja Lipa me pushime në jug, Greg Rama poston fotot

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...