E vështirë që Milani të transferojë Coutinhon

Ka pasur edhe një herë një mohim që Milan është në bisedime mbi një marrëveshje të mundshme për anëtarin e Barcelonës, Philippe Coutinho.

 

Ekzistojnë një numër burimesh që kanë raportuar interesimin e Rossonerëve për brazilianin dhe shtuan se një mundësi transferimi mund të jetë.

Skuadra katalunase duhet të ulë ndjeshëm pagat e ekipit të parë në mënyrë që të jetë në gjendje të përballojë rinovimin e Lionel Messi plus transferimet e tjera.

Reprezentuesi brazilian është hedhur në treg me një çmim të volitshëm sipas Calciomercato dhe drejtori sportiv Ricky Massara vlerëson shumë cilësitë e 29-vjeçarit, duke bërë një pyetje me agjencinë që përfaqëson Coutinhon.

Sidoqoftë, Fabrizio Romano pretendon se nuk ka bisedime në vazhdim midis Milan dhe Barcelona për Coutinho, të paktën që nga dita e sotme.

Por, Barcelona ende e konsideron përfaqësuesin e Brazilit që të jetë në treg ndërsa kërkon të shkarkojë kontrata të mëdha.

Related posts

Bëhet virale festa e Mourinhos pas fitores së Romës ndaj Sassuolos

D V

Notat e lojtarëve, Getafe 1-2 Atletico Madrid: Suarez, yll i ndeshjes

D V

Real Madridi bën ofertën e parë drejt PSG-së për Kylian Mbappen, plot 160 milionë euro në tavolinë për francezin

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More