Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

EBA – Abu Dabi ndihmon RMV-të me 2000 vaksina AntiCovid19

Shkup, 12 prill, Zhurnal.mk – Ministri i Shëndetësisë Venko FIlipçe në një pres konferencë para hallës “Boris Trajkovski” bëri të ditur se në bashkëpunim me ambasadori Abdulkadër Memedi, sot do të arrijë një donacion prej 2000 vaksina kineze nga Abu Dabi.

“Nga fillimi i shkurtit kishim iniciativë nëpërmjet ambasadorit tonë në Emiratet me Abu Dhabi, Abdulkadër Memedi, ku sot do të arrijnë një donacion prej 2000 vaksinave kineze dhe ka transport të organizuar. Vaksinat do të arrijnë në aeroportin e Sofjes prej ku ka transport të organizuar dhe vaksinat do të arrijnë gjatë ditës”, tha Filipçe, transmeton Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Ka filluar regjistrimi i nxënësve në klasën e parë për vitin e ardhshëm shkollor në “Jahja Kemal”

R Zh

Najçevska: BE të zgjidhë problemin midis Bullgarisë dhe Maqedonisë

R Zh

Zgjerohet hetimi për Rashkovskin

R Zh

Zgjerimi/ Komisioneri Varhelyi: Ecim përpara me Shqipërinë, e veçojmë nga Maqedonia e Veriut

R Zh

UT dhe Universiteti Iowa nga SHBA-ja nënshkruan memorandum bashkëpunimi

R Zh

Komuna Çair përfundon dezinfektimi i 25 xhamive

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...