Eda Zeqiri garon sot në “Tokyo 2020”, ky është orari

Eda Zeqiri, notarja 16-vjeçare nga Kosova do të garojë sot në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”.

 

Ajo do të garojë në disiplinën 400 metra stil i lirë, shkruan Gazeta Express.

Gara e Edës fillon në ora 13:00 me kohën tonë lokale, në 20:00 me kohën lokale të Japonisë.

Kujtojmë se sot kanë përfunduar garimin dy sportistë tjerë kosovarë. Majlinda Kelmendi në xhudo e cila u eliminua qysh në raundin e parë dhe Drilon Ibrahimi në shenjtari që zuri vendin e parafundit.

Kujtojmë se dje, Distria Krasniqi fitoi medaljen e artë në xhudo, ndërsa për të garuar në këtë Olimpiadë kanë mbetur edhe tetë sportistë nga Kosova. 

Related posts

UEFA-s i bëhet thirrje që të intervenojë nëse Ronaldo i bashkohet Unitedit ose Tottenhamit

Redaksia

Berisha nuk e respektoi rregullin ‘Fair-Play’, por gjithçka nisi tri vite më parë nga të njëjtit kundërshtar

D V

‘Trofeu Gamper’ vë sërish përballë Messin dhe Ronaldo, caktohet orari i ndeshjes Barcelona-Juventus

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More