Agjencia Zhurnal.mk

Edhe 166 qytetarë kthehen sot nga Minheni i Gjermanisë, do vendosen në karantinë

Shkup, 28 mars – Sonte në Shkup arrijnë 166 pasagjerë , shtatas të Maqedonisë , të cilët kthehen nga Minheni i Gjermanisë.

Pasagjerët , u nisën rreth orës 18:30. Të gjithë personat janë shtetas të Maqedonisë së Veriut të cilët kërkuan nga Konsulata e RMV ne Minhen që të kthehen në vendlindje, nga që për shkak të situatës aktuale të virusit COVID-19, ishin të bllokuar në Gjermani.

Të gjithë pasagjerët ishin në përkujdesje të konsullatës gjenerale atje e cila ka menaxhuar të gjithë procesin e kthimit, dhe do të jenë në karantinë shtetërore per 14 ditë.

Ditët në vijim, pritet që të nisen edhe nga qyteti i Berlinit dhe Bon.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...