Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Edhe 30 ditë burg shtëpiak për ish ministrin Janakieski

Shkup, 23 shkurt – Ish-ministri i Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski mori 30 ditë të tjera arrest shtëpie në rastin “TNT”.

Rasti “TNT” i referohet shembjes së kompleksit “Cosmos” të investitorit Fiat Canovski.

Disa njerëz janë akuzuar për krimin, përfshirë ish-Ministrin e Transportit dhe Lidhjeve Mile Janakieski dhe Kryetarin e atëhershëm të Komunës së Gazi Baba Toni Trajkovskit, ndërsa ish-Kryeministri Nikolla Gruevski po gjykohet në mungesë.

Postime të ngjashme

Përfundoi debati i përgjithshëm rreth propozim ligjit për plotësimin e Ligjit për financimin e njësive të pushtetit lokal

R Zh

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...