Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Edhe 30 ditë paraburgim për Kamçevin

Shkup, 12 prill – Zhurnal.mk – Gjykata Penale i’a vazhdoi Jordan Kamçevit paraburgimin për edhe 30 ditë të tjera, informon Zhurnal.

Kamçev gjendet në paraburgim që nga data 14 mars, si një nga të dyshuarit në lëndën “tokat në Vodno”.

Mbrojtja e Kamçevit konsideron se vendimi i gjykatës është joligjor, sepse dëshmitë mbi të cilët bazohet gjykata, janë siguruar në mënyrë joligjore.

Avokati i Kamçevit, Toni Menkinovski, tha se mbrojtja do të ngritë procedurë për paligjshmëri të dëshmive të cilat janë dorëzuar nga Agjencia për Siguri Kombëtare, me çka do të kërkohet ai të mbrohet në liri. Sipas avokatit, dëshmai e vetme në bazë të së cilës bazohet vendimi për paraburgim, ansjëherë nuk është dorëzuar tek mbrojtja.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

Zoran Zaev: Kufiri me Greqinë hapet nesër

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...