Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Edhe ”Apple” mund të akuzohet për…ryshfet?

Zhurnal Ads

Santa Klara, 25 nëntor – Kreu i sigurisë globale të kompanisë ”Apple Inc” dhe një sherif i Kalifornisë janë mes të akuzuarve për ryshfet, pasi një iPhod me vlerë 70 000 dollarë do t’ia kalonin Zyrës së Sherifit të qarkut Santa Klara, në këmbim të lejeve të armëve të fshehura të zjarrit, sipas një padie të lëshuar nga autoritetet hetimore.

Javën e kaluar, një juri e madhe paditi Thomas Moyer, oficerin e sigurisë së ”Apple” si dhe sherifin e qarkut Santa Klara, Rick Sung.

Akuzat ishin zhvillimet e fundit të një hetimi dyvjeçar të Prokurorit të qarkut të Santa Klaras për një plan të pretenduar nga zyrtarët e ”Apple” dhe sherifit mbi ryshfetet për lejen për armët.

Santa Klara përfshin qytetin e Kupertinos, ku ”Apple” ka selinë e saj/DPA.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

TikTok dhe përplasjet SHBA-Kinë për teknologjinë

admin

Hapet dyqani i Amazon-it me karroca të teknologjisë së lartë

admin

2020 ishte viti i brishtë i teknologjisë

S.B.

Rrjedhin të gjitha detajet në lidhje me modelet e iPhone 12

admin

Facebook kopjon një tjetër funksion të Snapchat për aplikacionin Messenger

S.B.

Zbulojmë Samsung Galaxy S20 FE: Veçoritë e preferuara të fansave me një çmim të arritshëm

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...