Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Edhe Australia futet në vitin 2021 – me një shfaqje ‘të zbutur’ fishekzjarrësh

Pas ndoshta vitit më të çuditshëm në jetën tonë kolektive, njerëzit në të gjithë globin po përgatiten për të festuar Vitin e Ri, duke shpresuar se 2021 do të sjellë përsëri një kthim të normalitetit.

Dhe kur pritet fillimi i Vitit të Ri, përveç Zelandës së Re, fillimisht një gjë e tillë ndodhë te fqinjët e tyre Oqeanikë, në Australi.

Atje është parë një shfaqje ‘e zbutur’ fishekzjarrësh, në Portin e Sidneit, pasi Australia lejoi të ndodhin ngjarje të Vitit të Ri, por nën rregulla dhe kufizime të rrepta.

Nga atje festimet pritet të vazhdojnë në Azi, Gji dhe përfundimisht në Evropë.

Ndryshe, Zelanda e Re ishte një nga vendet e para që filloi vitin 2021 me një shfaqje në të cilën thuhet se janë “shpërthyer” 500 kilogramë fishekzjarre.

Postime të ngjashme

Ministria e Mbrojtjes: Kina nuk do të kërkojë kurrë hegjemoni

R Zh

Gjermanët “marrin frymë”/ Aktivitetet që kanë nisur të rihapen

T E

Gati 70% e amerikanëve do të vaksinohen sapo t’u jepet mundësia

T E

Presidenti i Ukrainës vaksinohet për të hequr çdo dyshim

T E

Krizë e thellë në spitalet e Hungarisë, mijëra punonjës braktisin punën

T E

Vullkani më aktiv i Evropës shpërthen shtatë herë në dy javë, zonat përreth mbulohen nga hiri i zi

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...