Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Edhe Bebe Rexha do të jetë njëra ndër prezantueset e MTV EMA 2020

Zhurnal Ads

Të dielën e 8 nëntorit, do të mbahet virtualisht mbrëmja e madhe e ndarjes së çmimeve, MTV Europe Music Awards.

Ngjarja e cila do të shpërblejë me çmime artistët dhe projektet muzikore më të spikatura evropiane dhe jo vetëm, do të sjellë në skenën e saj virtuale gjithashtu edhe dy shqiptare.

Këngëtarja me prejardhje shqiptare, Rita Ora, njoftoi se sivjet do të jetë njëra ndër prezantuesit e shumtë të MTV EMA 2020, duke prezantuar një performancë skenike ose duke ndarë një çmim.

“Entuziaste të jem njëra ndër prezantueset sivjet në MTV EMA”, ka shkruar Ora në një fotografi në InstaStory.

Por ajo nuk do të jetë shqiptarja e vetme pjesëmarrëse në këtë mbrëmje, pasi një nga çmimet e mbrëmjes ose performancat skenike do ta prezantojë edhe artistja tjetër shqiptare, me famë botërore, Bebe Rexha.

Ashtu si Rita, Bebe Rexha publikoi në InstaStory një imazh, përmes së cilit paralajmëronte pjesëmarrjen në MTV EMA 2020.

Ndërkohë, sa i përket nominimeve, e vetmja shqiptare e nominuar sivjet në MTV Europre Music Awards është Dua Lipa me gjithsej katër nominime.

Lipa konkurron për çmimet: “Artistja më i mirë e vitit”, “Kënga më e mirë e vitit”, “Artistja më e mirë e zhanrit Pop” dhe “Artistja më e mirë regjionale”.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Fanses i digjet shtëpia dhe disku me këngët e Bebe Rexhës, këngëtarja shqiptare ia dërgon një të ri dhe me nënshkrim

S.B.

Robert Berisha: Vdekja mendon se mund të të largojë nga unë, por ti gjithnjë do të jetosh në kujtesën time

S.B.

Rita Ora udhëton për në Bullgari për të xhiruar klipin e ri, pasi theu rregullat e izolimit me festën e ditëlindjes

S.B.

Njëzet vite më parë po kërkonte një punë të rëndomtë në ‘Sephora’, sot Mario Dedivanovic shpërthen në lot pas kontratës me gjigantin e kozmetikës

admin

Gigi dhe Zayn shfaqen për herë të parë bashkë në foto me vajzën

S.B.

Reagon me video Bebe Rexha pasi paparacët i bënë publike fotografitë ku dukej e ‘shëndoshë’

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...