Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Edhe dy mësuese në Shkup rezultojnë pozitiv me Covid-19

Shkup, 13 tetor, zhurnal.mk – Dy mësuese të Shkupit, të cilat kanë zhvilluar mësim me prani fizike kanë rezultuar pozitiv në Covid-19.

Bëhet fjalë për një mësuese në shkollën fillore “Vllado Tasevski” në Karposh dhe një tjetër mësues në “Dimitar Milladinov” në Qendër.

Nga Komuna e Karposhit kanë njoftuar se mësuesja është izoluar nga dita e mërkurë, ndërkaq rezultatet e testit pozitiv i ka marrë ditën e enjte.

Nga dita e enjte në punë nuk ka shkuar as mësuesi në Komunën e Qendrës.

Deri tash, në izolim janë 50 filloristë dhe 10 mësues.

Postime të ngjashme

Strugë, lagja “Lugina e Gëzuar” kërkon strehim social

Bexhet Musliu

Kumanovë, librat me përmbajtje ofenduese, Shabani: Ka filluar me punë komisioni

Bexhet Musliu

Nesër protestë për rastin „Monstra“, mbyllen disa rrugë në kryeqytet

T E

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Bexhet Musliu

Ambasadori i Kosovës në Shkup i dorëzoi mirënjohje drejtorit të AZGJ-së, Ylber Sela

T E

Ziberi paralajmëron masa të reja, lloji britanik i virusit merr hov në vendin tonë

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...