Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Edhe Fatmir Limani i kthen shpinën Ali Ahmetit

Kërçovë, 18 mars – Zhurnal.mk – Ndonëse në mbledhjen e fundit të Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI) Ali Ahmeti tha se të gjitha kundërthëniet në parti janë sqaruar, sot nipi I tij Fatmr Limani e ka përgënjeshtruar duke e kandiduar veten si të pavarur për kreun e Kërçovës në zgjedhje lokale, I pakënaqur nga zhvillimet brenda partisë.

“Ali Ahmeti, reflekto, mos e digj jorganin për një plesht. Abaz, ruaj tufën se ka kohë që ke mbetur pa ugiqin”, iu drejtu Ahmetit nipi I tij Fatmir Limani.

Përveç kësaj kontribuesi I madh në parti tha se është dorrëhequr edhe nga pozitat që mban në parti, në shenjë revolte nga dështimet e BDI-së dhe në veçanti të kryetarit aktual të komunë së Kërçovës.

“Më herët pata thënë Ali Ahmeti, reflekto dhe mos e digj jorganin për një plesht, mos e humb Izet Mexhitin sepse me vetëdije e dërgon BDI-në në histori. Edhe kjo porosi hasi në vesh të shurdhër.

Me një fjalë subjekti BDI është nisur drejt bashkim – shkrirjes në LSDM, koncept i cili në këtë vend nuk do të përbihet edhe për 1000 vitet e ardhshme”, foli Limani me tone të ashpra.

Ndryshe, Fatmir Limani është i biri i atdhetarit Beqir Limani, i cili u vra më 18 shtator të vitit 1998.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

“KUJDES”/ Lajmi në disa media maqedonase për një incident, krisma me armë dhe për viktima në Çento, i PAVËRTETË (Fake News)!

R Zh

Vetoja bullgare mund të shkaktoj krizë politike në vend

R Zh

Zhurnal raporton / Aksident i rënd në Çento-Shkup

mobile

Akuza të tjera ndaj ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevski

R Zh

Izet Mexhiti: Urime dhe për shumë vite festa e Fitër Bajramit

R Zh

George Robertson: Bullgaria të tërheq veton kundër Maqedonisë së Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...