Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Edhe Franca publikon listën, përsëri nuk ftohet Theo Hernandez

Franca është kampione e Botës në fuqi, ndërsa me organikën aktuale është edhe njënnga pretendentet kryesore për të triumfuar në Europian. Ditën e djeshme, trajneri Dider Deshamp shpalli listën me 26 lojtarët e grumbulluar teksa ajo është e mbushur me yje si Pogba, Kante, Varan, Grizman, Mbape por tashmë edhe i rikthyeri Benzema.

Megjithatë, kombëtarja franceze ka edhe një tjetër grup prej 26 lojtarësh që janë lënë jashtë, por që mund të konkuronin sërish seriozisht me ëdo kundërshtar përballë. Te lista me lojtarët e “përjashtuar” gjenden emra si Marsial, Dembele, Mendi nga Real, Upamekano, Umtiti, Fekir, Auar, Lakazet, Riberi apo Teo Hernandez.

Duke parë këta emra, me siguri që Deshamp ia janë dashur shumë orë për të përpiluar listën, pasi secila kombëtare do të dëshironte t’i kishte në organikë.

Lista me 26 lojtarët e lënë jashtë nga Franca:

Portierë: Areola (Fulham), Lecomte (Monaco), Lafont (Nantes)

Mbrojtës: Aguilar (Monaco), Mukiele (Leipzig), Ferland Mendy (Real Madrid), Théo Hernandez (Milan), Upamecano (Leipzig), Umtiti (Barcelona) , Badiashile (Monaco), Fofana (Leicester), Konate (Leipzig)

Mesfushorë: Ndombele (Tottenham), Veretout (Rome), Kamara (Marseille), Fekir (Betis), Aouar (Lyon), Camavinga (Rennes)

Sulmues: Thauvin ( Marseille), Ikone (Lille), Ribéry (Fiorentina), Martial (Manchester United), Diaby (Leverkusen), Pléa (Borussia Monchengladach), Lacazette (Arsenal), Dembélé (Atlético Madrid).

Postime të ngjashme

Angli 0-0 Skoci, notat e lojtarëve: James dhe Mount më të mirët

Dafina Vidishiqi

Mbyllet pa gola ndeshja mes Anglisë dhe Skocisë

Dafina Vidishiqi

Morata: Nuk është asgjë nëse tifozët më vërshëllejnë, jam më i motivuar se kurrë për Poloninë

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Simonovski nënshkruan me Dritën

Dafina Vidishiqi

Prishtina akomodohet në Tiranë para ndeshjeve të raundit preliminar në LK

Dafina Vidishiqi

Pa gola pas 45 minutave të para në derbin britanik

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...