Agjencia Zhurnal.mk

Edhe Hajdari si PS-ja, kundërshton shpërndarjen e Kuvendit

Tiranë, 20 qershor – Pas aludimeve rreth shpërndarjes së mundshme të Parlamentit, ka reaguar edhe deputetja Rudina Hajdari. Ajo u shpreh në Kuvend se nëse Presidenti Meta shpërndan Parlamentin, ai duhet t’i thotë burgut hapu. Sipas saj një masë e tillë nuk është kompetencë e kreut të shtetit,

“Nëse mendoni se ky parlament do shpërndahet, presidenti t’i thotë burgu hapu, nuk e ka këtë kompetencë.” -u shpreh Hajdari, njëlloj si PS-ja dhe Gramoz Ruçi.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

XH.I

Lajmet e fundit

Loading...