Agjencia Zhurnal.mk

Edhe Lajçak deklarohet për takimin e sotëm në Bruksel

Emisari special i Bashkimi Evropian për bisedimet Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, është deklaruar pas takimit të sotëm në Bruksel ndërmjet palës kosovare dhe asaj serbe, njofton Insajeri.

Ai në një postim në Twitter ka shkruar se takimi i sotëm i nivelit të ekspertëve të dialogut ishte një hap tjetër i rëndësishëm në proces drejt një marrëveshje gjithëpërfshirëse juridikisht detyruese për të normalizuar marrëdhëniet midis Kosovës dhe Serbisë.

“Puna jonë do të vazhdojë në fund të gushtit”, ka shkruar diplomati sllovak, vendi i të cilit nuk e njeh pavarësinë e Kosovës.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...

Regjistrim Domain, Ueb Hosting, Uebfaqe për kompaninë tuaj, vetëm për    273 euro

error: Content is protected !!