Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Edhe Lëvizja BESA mund të braktisë anijen e Zaevit?!

Shkup, 25 shkurt, Zhurnal.mk – Qeveria e Zoran Zaevit dita ditës po përballet me problematikën e numrave, ku disa ditë është tentuar të krijohet shumicë parlamentare por nuk ka qenë e mundur.

Pas publikimit të projekteve në kulturë, “kokëdhimbjet” për kryeministrinë Zaev siç duket po shtohen. Siç mëson INA, Lëvizja BESA mund ta lëshojë qeverinë për shkak që projektet e ndara nga Ministria e Kulturës ishin tejet diskriminues për shqiptarët. Katër deputetët e kësaj partie janë vendimtar për koalicionin qeverisës, por ditët në vijim do të jenë vendimtare.

Veprimi i fundit i ministrisë së kulturës ka qenë kulmi i “shpërthimit” të pakënaqësisë të kësaj partie në Qeveri.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...